KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13384039
nr 1338 4039
Kjell Löwenadler
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1978, Gärdesgård. Olja på pannå, 64x52 cm
Kjell Löwenadler, född 1905 i Jönköping, död 1993, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 juli 2020
kl 19:58:17
27/7 19:24:54
Kjell Löwenadler
Läs mer om Kjell Löwenadler